Růžďka

O nás

Mateřská škola Růžďka byla postavena v roce 1983 v překrásném prostředí beskydských hor. Ze všech stran MŠ obklopují malebné kopce se spoustou rodinných domů, chalup a chat se zahrádkami.

Od 1.9.2016 do 31.8.2022 byla pouze jednotřídní pro děti zpravidla od 3 - 7 let. Od 1.9.2022 je mateřská škola opět dvoutřídní. Do MŠ jsou přijímány děti od 2 do 6 let.  V současnosti jsou třídy rozděleny dle věkového složení - mladší děti (Motýlci) a starší děti (Berušky). Třída Motýlků zajišťuje vzdělávání dětí zpravidla nejmenších a nachází se v přízemí mateřské školy. Na začátku školního roku se tato třída zaměřuje především na adaptaci dětí v mateřské škole a maximálně rozvíjí spolupráci s rodiči. Děti se navzájem poznávají a snaží se zapamatovat jména kamarádů, navázat první kamarádské kontakty, jména učitelek, základní pravidla chování v mateřské škole, základní hygienické návyky a zvládání sebeobsluhy. Ve třídě Motýlků se hlavně zaměřujeme na hru, která je pro nejmenší děti velmi důležitá.
Třída Berušek zajišťuje vzdělání dětí zpravidla od čtyř do šesti let a je umístěna v prvním patře mateřské školy. Většina těchto dětí se již v mateřské škole orientuje. Paní učitelky rozšiřují znalosti a dovednosti získané z minulého období či z rodinného prostředí. Ve třídě Berušek dbáme na prohloubení vztahů mezi dětmi, aktivizaci nabízených činností a rozvoj dílčích kompetencí. Tuto třídu navštěvují i děti, které v následujícím školním roce zahájí povinnou školní docházku, proto paní učitelky dbají i na přípravu do základní školy a individuálně se jim věnují. Zaměřují se na vlastní plánování, organizování řízené činnosti, hodnocení svých osobních pokroků, samostatné vyjadřování, smysl pro povinnost, soustředění na hru, práci, učení, rozvoj všech očekávaných klíčových kompetencí.

Provoz MŠ je od 6.15 do 15.45 hod.

V současné době se o spokojený chod MŠ stará 11 zaměstnanců. Z toho jsou 4 pedagogické pracovnice a 7 provozních zaměstnanců. K MŠ patří velká zahrada, která prošla rekonstrukcí a je vybavená dřevěným pískovištěm, domečkem ke hraní, houpacími koni na pružině, pocitovým chodníkem, prolézací kládou, lodí se skluzavkou, hudebními prvky, včelími-motýlími domky a asfaltovou plochou ke hraní, cvičení i dopravní výuce. Celé prostranství areálu MŠ doplňuje travnatá plocha. Jelikož se nacházíme v překrásném prostředí hor a máme blízko k přírodě, která v poslední době velmi trpí, snažíme se ve své výchovné práci zaměřovat na ekologii a vše, co k ní patří.
V naší MŠ připravujeme pro děti různé aktivity a akce (divadelní představení,
vzdělávací programy,…).

Zakládáme si také na spolupráci s rodiči. Pořádáme společné akce pro děti a rodiče:

• podzimní drakiáda
  • tvořivé dílny pro rodiče s dětmi
  • pochod broučků
  • karneval
  • posezení u vánočního stromečku
  • oslava ke Dni matek
  • rozloučení a spaní s předškoláky v MŠ

Kontaktní údaje MŠ:

Adresa:

Mateřská škola Růžďka, okres Vsetín, příspěvková organizace
Růžďka 318
756 25 Růžďka

Spojení:

• telefon MŠ: 571 443 040
  • mobil ředitelka MŠ: 602 583 612
  • email: reditelka@msruzdka.cz
  • mobil vedoucí ŠJ: 602 583 613
  • email: stravovani@msruzdka.cz
  • číslo účtu: 171 381 442 / 0300
  • datová schránka: s6iypg

Zaměstnanci:

• ředitelka
  • učitelky
  •  vedoucí ŠJ
  • kuchařky
  • vedoucí kuchařka
  • uklízečka, školní asistent
  • rozvoz obědů, pomocná kuchařka

Odhlašování dětí z MŠ:

• třída Berušky - starší děti (1.patro MŠ): 571 443 040
  • třída Motýlci - mladší děti (přízemí MŠ): 725 557 801
  • odhlašování dětí MŠ ze stravy: 725 943 737

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Svátek má Josef